Wymarzony uśmiech dzięki Invisalign®

Invisalign® to system niewidocznych nakładek do leczenia i korygowania wad zgryzu.

Przebieg leczenia z użyciem nakładek Invisalign

Krok 1

Umów się na wizytę. Przeszkolony lekarz dentysta / ortodonta:

  • dokona badania
  • zeskanuje uzębienie
  • opracuje i przedstawi plan leczenia

Krok 2

Na podstawie danych zebranych w Kroku 1, producent przygotuje personalizowany zestaw nakładek. Podczas kolejnej wizyty lekarz przekaże Ci wyprodukowane nakładki (alignery) – do codziennego użytku, wraz z instrukcją kiedy i jak je zmieniać.

Krok 3

Co 6 do 8 tygodni odbywają się wizyty kontrolne. Lekarz weryfikuje postępy leczenia.

Leczenie zakończone jest przekazaniem nakładki retencyjnej, której zadaniem jest utrwalenie efektów leczenia.


Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące aparatu ortodontycznego w systemie Invisalign®

Nakładki Invisalign dostępne są u przeszkolonych profesjonalistów – lekarzy dentystów i ortodontów. Jenym z nich jest dr. Ewa Majchrowska – pracująca w 1and1dent.
Aparat ortodontyczny Invisalign to zestaw przezroczystych nakładek na zęby, służący do korekcji wad zgryzu.
Zestaw przezroczystych nakładek na zęby (tzw. alginerów) przesuwa zęby przez precyzyjnie ukierunkowany nacisk miejsc ustalonych przez lekarza dentystę / ortodontę. Proces prostowania związany jest z noszeniem kolejnych alignerów (jeden używany jest przez około 14 dni) aż do momentu kiedy zęby staną się proste i ustawione.
Nakładki Invisalign wykonane są ze specjalnego, przezroczystego silikonu. Każda z nakładek jest personalizowana dla Pacjenta.
Od zeszłego roku nakładki produkowane są w Polsce – we Wrocławiu. Do tego momentu, produkcja nakładek opracowanych przez holenderską firmę AlignTechnology (ponad 20 lat temu), odbywała się tylko w kilku miejscach na świecie. Liczba klientów którzy skorzystali z nakładek przekroczyła już 4 miliony.
Nakładki można w dowolnej chwili zdejmować. Oznacza to, że mycie czy nitkowanie zębów jest całkowicie bezproblemowe. Dzięki przezroczystości materiału z którego wykonane są nakładki, są one praktycznie niezauważalne przez osoby z którymi rozmawiasz. Nie ma również ograniczeń w stosunku do spożywanych pokarmów.
By utrzymywać nakładki w czystości wystarczy użyć szczoteczki i letniej wody.
Koszt leczenia ortodontycznego związany jest z rodzajem wady zgryzu, którą chcemy usunąć. Z dużym przybliżeniem można przyjąć, że koszt leczenia z użyciem stałego retainera (aparat „przyklejony” do zębów) i leczenia z użyciem nakładek jest porównywalny. Oszacowanie kosztu leczenia ma miejsce podczas pierwszej wizyty u lekarza dentysty.
Jeśli uważasz, że twój zgryz jest nieprawidłowy, powinieneś skontaktować się z lekarzem dentystą lub ortodontą. Specjalista dokona weryfikacji stanu uzębienia i udzieli porady jak potencjalnie powinieneś postąpić. Zapraszamy do od umówienia się na wstępną konsultację w 1and1dent – 426402246.
Nie. Kwalifikacje niezbędne do leczenia zgryzu z użyciem nakładek, lekarz dentysta / ortodonta nabywa podczas specjalistycznego szkolenia. Stosowny certyfikat posiada dr Ewa Majchrowska.
Tak. Do stosowania metody niezbędne jest by wzrost kostny Pacjenta jest odpowiedni. Zazwyczaj takim wzrostem charakteryzują się Pacjenci mający wieczni niż 12 lat.
Zazwyczaj wizyty kontrolne mają miejsce co 6 do 8 tygodni.
Czas leczenia zależy od stanu uzębienia. Zazwyczaj, aparat noszony jest przez Pacjenta od roku do półtora.
Korekta uzębienia z wykorzystaniem nakładek związana jest z uciskiem na zęby wymagające korekty ustawienia. Oznacza to, że na początku leczenia można się spotkać z delikatnym dyskomfortem. Po pewnym czasie / kilku dniach ten dyskomfort mija.
Czasem pacjenci zgłaszają taki problem. Szybko jednak przyzwyczajają się do nakładek i efekt „seplenienia” mija.
Tak. Palenie podczas noszenia nakładek może się skończyć ich odbarwieniem i pogorszeniem „efektu” wizualnego.
Jak najbardziej. Przodozgryz nie wyklucza z leczenia nakładkami. Ostateczna decyzja leży po stronie lekarza.
Tak. Nakładki dobrze sprawdzają się w takich przypadkach. Zapraszam do konsultacji z lekarzem.
Zakończenie leczenia związane jest z otrzymaniem ostatniej nakładki – tzw. retainera. Jest ona odpowiedzialna za utrzymanie efektów leczenia – utrzymania uzyskanej pozycji zębów.
By odpowiedzieć na to pytanie konieczna wizyta u lekarza by stwerdzić czy istnieje możliwość połączenia obu metod leczenia.
Pacjent może pozyskać na leczenie kredyt w swoim banku lub skorzystać z Firm oferujących możliwość finansowania nakładek.
Skip to content